wtorek, 25 listopada 2014

Plansze pomocnicze

I znowu milczę, przepraszam wszystkich - taki okres w roku. Mam nadzieję, że kolejne tygodnie będą lepsze dla PMB. W zamyśle mam już pakiet 4.0.

A obecnie wrzucam plansze pomocnicze dla Podróży oraz pobytu w Osadzie.

Jak wrażenia?

19 komentarzy:

 1. Mam takie pytanko względem przydzielania nagród: rozpatruję kartę Spotkania w Komnacie - są to Potwory. Po zwycięstwie sprawdzam w tabeli Nagród co zdobyłem raz (za rozpatrzenie karty Potwory) czy dwa razy (za rozpatrzenie karty Potwory i za rozpatrzenie karty Spotkanie w Komnacie? Trochę to niejasne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha, pomysł z papierowa wersją w formie tabel wszystkich kart (spotkań - zdarzeń, czarów, skarbów, magicznych przedmiotów, osady i podróży) genialny. Aktualnie drukuję sobie tylko żetony potworów i mogę grać, zmniejsza to też wyraźnie koszty finansowe uruchomienia gry. Gratuluję samozaparcia i mam nadzieję, że nie poprzestaniesz na 3 poziomie potworów i przygód :)

   Usuń
  2. Rzeczywiście jest to niejasno sformułowane. Prawidłowo powinno być:
   - za rozpatrzenie karty Spotkanie - Zdarzenie, grupa otrzymuje Skarb (jeżeli karta posiada odpowiednią ikonę - kufer),
   - za rozpatrzenie karty Spotkanie - Potwory!, grupa rzuca raz na Tabeli Nagród.

   Natomiast po rozpatrzeniu karty Spotkanie (Potwory! lub Zdarzenie) w Komnacie, grupa zawsze rzuca raz na Tabeli Nagród (ignorując tym samym ikonę z kufrem).

   Tekst poprawię.

   Usuń
 2. Mam jeszcze jedno pytanie: czy żeton terenu w korytarzu lub komnacie losujemy i kładziemy rewersem do góry tak by nie było wiadomo co na czeka kiedy bohater wejdzie na dany żeton?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Żetony terenu są ustawiane zawsze awersem (informacja jest istotna szczególnie przy żetonach blokujących ruch na polu).

   Usuń
 3. Witam, czy macie w planach stworzenie polskich materiałów do dwóch dodatków do WHQ, w szczególności kart podłóg i samych podłóg? pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to w planie. Problem z czasem. Na pewno podciągniemy Projekt do 5-6 poziomu i wtedy postaramy się urozmaicić go nowymi elementami planszy. Mam także na oku kilka fanowskich wzorów komnat i komnat końcowych.

   Usuń
 4. Mam też uwagę dot. podręcznika - w spisie treści przy numeracji Ksiąg brakuje tytułów ksiąg - po spisie treści trudno więc wyszukiwać konkretnych reguł.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za uwagę. Poprawię w następnej wersji podręcznika.

   Usuń
  2. Kolejne pytanie: spotkałem w lochu grupę hobgoblinów ze zdolnością Magia. Gdzie można znaleźć czary, które rzucają w walce? Podobnie mają snotlingi. Władca Lochu - po pokonaniu np. po 250 zł dla każdego awanturnika czy tylko dla tego, który go zabił?

   Usuń
  3. Każdy Potwór posiada jedną lub więcej zdolności. Każda z nich jest rozdzielona średnikiem ";" . Wszystko co znajduje się między dwoma średnikami jest jedną zdolnością. Wspomniane Hobgobliny posiadają wpis "Tchórze; Zasadzka, Magia (A)", co oznacza, że łącznie mają 2 zdolności - Tchórze (będącą szansą na to, że wrogowie uciekną) oraz Zasadzka, Magia (szczególny rodzaj ataku z zasadzki, który jest tak nagły, że nawet Czarodziej nie jest w stanie użyć zaklęć nim wrogowie wykonają swoją aktywację).

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Witam. Kompletny brak czasu na poważniejsze wpisy, zabawę z modelami oraz tworzenie nowych materiałów. Może w czerwcu coś się zmieni. Tak na margiesie, czekam na nowe szablony kart (do obróbki w innym, łatwiejszym dla mnie, programie). Pozdrawiam.

   Usuń
 6. witam. chciałby ściągnąć pakiet 3.0 ale niestety wyskakują mi jakieś błędy. czy coś dzieje się jeszcze z projektem. życzę wytrwałości
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. puk puk. dzieje się coś jeszcze z projektem?

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę! Trzeba łapać Yoshiego, to on ciągnął PMB.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hejka będzie się tutaj coś działo jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinka pod pytanie Piotra. Bardzo ciekawy projekt i szkoda by było, gdyby zamarł zupełnie :(.

   Usuń
  2. Również kibicuje od dawna PMB i trzymam kciuki, aby Yoshi nie zarzucił projektu...

   Usuń