WH:Q 1,5 PL

Kilka informacji o projekcie:

Autorzy oryginału: Andy Jones i Gavin Thorpe
Tłumacze: Yoshi, cthulhu007,
Graficy oryginału: John Blanche, Wayne England, David Gallagher, Mark Gibbons, Geoff Taylor, Richard Wright
Redesigner: poooq,
Wydawca: Games Workshop Ltd. (1995)

Warhammer Quest to planszowa gra przygodowa, rozgrywająca się w Starym Świecie. Pozwala na wcielenie się w postaci niestrwożonych śmiałków penetrujących bezdenne lochy, katakumby, tunele i ruiny w poszukiwaniu chwały i bogactwa.
Gra daje możliwości zabawy solo oraz w grupie ponad 5 osób, najlepiej jednak sprawdzają się w niej drużyny złożone z 4 śmiałków kontrolujących cztery postacie.
W podstawowej wersji zabawa opierała się na losowo generowanych układach komnat oraz odnajdowaniu przeciwników, walk z nimi i zbieraniu skarbów.
Rozwijające się zasady opisały możliwość rozwoju postaci, wzrostu jej umiejętności wraz ze wzrostem trudności pokonania przeciwników na niższych poziomach lochów oraz dodała opcję Mistrza Gry: 5 gracza kontrolującego wszystkie przeciwności.

Przygodowy Młot Bojowy to projekt fanowski obejmujący opracowanie polskiej wersji językowej gry, modyfikację zasad, dodanie własnych rozwiązań i elementów w celu rozpowszechnienia tej wspaniałej gry szerszej rzeszy odbiorców. Jednym słowem wieloletnia praca jednych maniaków dla innych maniaków.