piątek, 14 września 2012

Karty Podróży - do redakcji

Wrzucam efekt kolejnego etapu pracy - treść kart Podróży, które będą wykorzystywane podczas wędrówki do Osady, gdzie Awanturnicy z pewnością znajdą zastosowanie dla pozyskanego Złota.

Proszę o Wasze uwagi - błędy stylistyczne, interpunkcyjne, ortograficzne; a także o pytania jeśli coś jest wg. Was niezrozumiałe, dwuznaczne lub po prostu chcecie wiedzieć coś więcej.

Karty Podróży (ver 1.1)

9 komentarzy:

 1. Dzięki wielkie za odzew w komentarzach! Dzięki waszemu Projektowi odpadł mi jeden z większych bólów głowy ostatnich dni - kupić Descenta II, czy nie kupić ;) I już wiem - wybieram PMB :D Klimaty Warhammera pasują mojej lubej oraz mi (WH Inwazja)- miks RPGa z planszówką = dla nas, strzał w 10! Przejrzałem link z opisem drukowania kart, bardzo mi się przyda :)
  Przewertowałem całą instrukcję, oraz pobieżnie karty. W tej chwili jestem w trakcie tworzenia dokumentu wraz ze wszystkimi poprawkami do samych Zasad Gry. Możliwe, że dokument skończę przed poniedziałkiem. Zawieram w nim wszelkie poprawki błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, gramatycznych, itd, itp. Później zabiorę się za pozostałe arkusze, karty pewnie na końcu. A na końcu końca, zacznę pewnie pytać o zasady xD
  Keep fight ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgodnie z zapowiedzią, sprawdziłem instrukcję, a przy okazji sprawdziłem także Karty Podróży z powyższego załącznika. Wszystko mam w docu. Teraz drobne pytanie- jak to mogę wam przesłać? :) Jest tego 6,5 strony w wordzie i w komentarzu będzie ciężko to jakoś sensownie zmieścić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarejestruj się na Forum (patrz prawy dolny róg) i napisz do mnie PW - wymienimy się mailami.

   Usuń
  2. Taka sytuacja: początek wyprawy, drużyna stoi przed Lochem jeszcze nie weszli, są na obszarze startowym przed nimi pierwszy segment- korytarz. Zaczynam od fazy Mocy, wypada 1 i co teraz? Przecież zasadniczo jeszcze nie są w Lochu, nie weszli, gdzie mam więc ustawiać potwory?
   Drugie pytanie: rozumiem, że umiejętność szał barbarzyńcy działa przez walkę z jednym konkretnym przeciwnikiem,a potem trzeba znowu losować?

   Usuń
  3. Co do pierwszej sytuacji:
   Na początku rozgrywki, tuż przed pierwszą turą losujesz wierzchnią kartę talii Loch. Wówczas nawet jeśli zdarzy się, że podczas pierwszej tury wypadnie [1] podczas Fazy Mocy będzie dość miejsca na umieszczenie Potworów.

   Drugie pytanie:
   "Szału" Barbarzyńcy można użyć jedynie w walce - walka liczona jest od momentu pojawienia się Potworów do pokonania ostatniego z przeciwników. Co turę możemy sprawdzić czy Barbarzyńca podda się złości, za każdego pokonanego podczas tej walki Potwora otrzymuje +1 do rzutu.

   Przykładowa walka:
   Tura 1 - pojawia się 9 Orków, ginie 3, pozostaje 6;
   Tura 2 - ginie kolejnych 3 Orków, pozostaje 3 (Barbarzyńcy udaje się wpaść w "Szał");
   Tura 3 - pojawia się 10 Wielkich szczurów, ginie 2 Orków;
   Tura 4- ginie ostatni Ork, giną 2 Szczury, pozostaje 10;
   Tura 5 - ginie 5 Szczurów, pozostaje 5;
   Tura 6 - ginie ostatnie 5 Szczurów.

   Całość to jedna i ta sama walka trwająca 6 tur, przez które na planszy cały czas znajdowali się przeciwnicy. Jeśli Barbarzyńca wpadnie w Szał, jego efekt trwa do pokonania ostatniego przeciwnika.

   Usuń
 3. Już prawie miesiąc od ostatniego wpisu. Chłopaki dajcie znać co z projektem. Żyjecie? Nie mogę się doczekać "pełnej wersji".

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja żyję, może Yoshiego też nie zasypało... Mam plan by wystartować z cyklem HandMade i pokazać jak postępują prace nad moim zestawem PMB. Piszcie jak najwięcej, chwalcie nas i motywujcie, jesteśmy łasi na pochwały i głodni waszych uwag i przemyśleń.

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie można przesyłać pytania/uwagi do księgi zasad? Podczas dzisiejszego przeglądania księgi zasad kilka pytań mi się nasunęło.

  Jak tylko zacznę testować obecną wersję to zapewne będę pisał więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witajcie! Zasypać, nie zasypało :) Ale troszkę aura niekorzystna do wzmożonej pracy. Nadal piszę, dodaję i modyfikuję. Obecnie męczę Księgę III łączącą wyprawy w rodzaj kampanii i pozwalającej odwiedzać osadę / handlować / trenować - dość spory kawałek PMB. O postępach będę informował w najbliższym czasie.

   Co do możliwości zadawania pytań / przesyłania uwag / prowadzenia dyskusji z innymi odwiedzającymi stronę naszego Projektu, zapraszam na FORUM - http://arkham.phorum.pl/viewforum.php?f=55&sid=8d3f3e15d19d078d76ccc1d20b09a985 (link znajduje się po prawej stronie).

   Trzymajcie kciuki!

   Usuń