poniedziałek, 8 lipca 2013

Księga V - Bestiariusz (poz. 1-3)

Z przyjemnością mogę ogłosić koniec pracy nad Księgą V - Bestiariuszem. Wewnątrz znajdziecie dokładne opisy wszystkich występujących w ramach PMB Potworów (na chwilę obecną poziomy 1-3), ich zasady specjalne, Strażników Komnaty Końcowej oraz samych Władców Lochu.

Księga V - Bestiariusz (poz. 1-3)

3 komentarze:

 1. Mam takie pytanie ile poziomów mają lochy? Bo ciągle piszesz 1-3. Pytanie bierze się stąd, że zastanawiam się czy coś jeszcze będziecie tworzyć czy też to już jest koniec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   Projekt będzie zawierał materiały dla łącznie 10 poziomów Lochu, które tak na prawdę odpowiadają poziomom Awanturników. Jeśli choć jedna z postaci awansuje np. z 2 na 3ci poziom, wówczas wszyscy śmiałkowie będą walczyli z Potworami z poziomu 3ciego. Dzięki tej mechanice, rozgrywka jest zawsze na odpowiednim poziomie (choć przyznam, że czasem gra bywa okrutna :) ) i nie staje się nudna.

   Usuń
 2. Co sądzicie o pomyśle z Strażnikami Komnaty Końcowej oraz Władcami Lochu?
  Przypominam, że w oryginale WHQ, przygody posiadała stałego przeciwnika, który czekał na końcu lochu (np. Minotaur z dodatkowymi 5 Ranami) lub racze losowali kilka grup przeciwników z tabeli potworów danego poziomu.

  Jak z korektą?

  Co sądzicie o samych historiach?

  OdpowiedzUsuń