wtorek, 8 stycznia 2013

Pakiet 2 - zapowiedź


Nowy Rok, nowe pomysły. Rozmawiałem dzisiaj z jednym z naszych czytelników i doszedłem do wniosku, że potrzeba nam częstszych aktualizacji. Do tej pory czekałem z publikacją do momentu stworzenia pełnego rozdziału (kompletu zasad, talii, tabelek itd.). Udostępnienie Pakietu Podstawowego spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem i ruszyło naszym blogiem - a była to tylko niewielka część tego co chciałem udostępnić jako "podstawkę". Dlatego po przeanalizowaniu ilości pracy jaką jeszcze potrzeba włożyć w stworzenie kolejnego "pakietu" (Księgi III) stwierdzam, że lepiej będzie wrzucać mniejsze porcje materiałów (nawet okrojone), które będzie można wykorzystać w rozgrywce i ukazać w jakim kierunku idzie całość Projektu.

Z uwagi na powyższe chwilowo zaprzestaję pracy nad Księgą III i zabieram się za następny (tzw.) "Pakiet 2", w którego skład wchodzić będą:

 • opis awansowania Awanturników na poziom 2 wraz z indywidualnymi tabelami rozwoju oraz kilkoma zdolnościami dla każdej z klas.
 •  tabela Potworów z 2 poziomu wraz z opisem ich zdolności
 • 5 nowych Przygód (scenariuszy)
 • aktualizacja istniejących Przygód o wpis związany z grą na 2 poziomie.
Na koniec, osobno wrzucę dwie nowe klasy - Krasnoluda zabójcę Trolli oraz Łowcę Czarownic.

4 komentarze:

 1. Dobry pomysł. Pochwalam zacną idee :D Takie częstsze, a mniejsze updaty mają jeszcze jeden plus- można szybciej wychwycić elementy wymagające poprawy i mniejszym nakładem sił je nanieść do projektu. Poza tym, więcej niusów może ożywić dyskusję w komentarzach.
  Czekamy... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowe Przygody wybrane i opisane komentarzami dot. zmian (a jest ich sporo!). Jutro będę miał czas i posiedzę nad nimi oraz nad opisem skróconego awansowania Awantruników.

  Szykujcie się na bajeczną Przygodę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witajcie! Panowie chwała wam za wasz projekt! Moja zabawę z grami rpg i planszowymi zacząłem dość wcześnie od pierwszej edycji MiM (dostałem ja od dziadka) i trochę musiałem do niej podrosnąć. Potem w wieku 10-11 lat zagrałem w AD&D i zobaczyłem w sklepie na Ursynowie Warhammmera Qusta. Dość długo zbierałem na niego ale w końcu był mój.. niestety bariera językowa mimo pomocy starszych nie pozwoliła mi w niego zagrać... potem przyszła moda na battla i figurki z gry poszły do armii..a labirynty...brrrr do makiet domków.... dziś jako 29 gość nie moge sobie wybaczyć głupoty....ale widze że jest szansa że zagram w Questa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy i cieszymy się, że kolejna osoba odwiedza nasze skromne progi zainteresowana Projektem. Na obecnym etapie prac możesz już rozegrać kilka gier. Z czasem będziemy dodawali nowe materiały umożliwiając nowy rodzaj zabawy z PMB.

   Usuń